Przejdź do treści

Ania wygrywa letnią klasyfikację generalną, a Angelika turniej finałowy!

24 września 2019 roku został rozegrany turniej finałowy będący zwieńczeniem letnich zmagań w krakowskim oddziale Nauki Brydża. Turniej odbył się w nowej lokalizacji, w Szkole Podstawowej nr 4 znajdującej się w centrum miasta, niedaleko rynku. W turnieju wystartowało 13 osób, z czego dla jednej (Ani V) były to pierwsze zajęcia w życiu. Jednak niezrażona brakiem turniejowego doświadczenia radziła sobie całkiem nieźle.

Turniej rozpoczął się od dwóch rozdań, w których padły dokładnie takie same wyniki na wszystkich trzech stołach. Nikomu więc nie udało się wysunąć na prowadzenie. W trzecim rozdaniu można było wygrać końcówkę pikową. Na każdym ze stołów została wzięta inna liczba lew – na jednym 9, na drugim 10, na trzecim 11. Po tym rozdaniu w turnieju prowadziła Marta razem z Anią R.

Druga runda zaczęła się od rozdania, w którym można było wygrać końcówkę kierową. Nie była ona jednak łatwa do wylicytowania, bo na linii rozgrywającej znajdowały się tylko 23 punkty. 4kier wylicytowały tylko Ania V z lubiącą agresywnie zalicytować Elą. 2 udane impasy w rozgrywce zapewniły zwycięskie 10 lew! Kolejne 2 rozdania w tej rundzie również owocowały w układy pozwalające wygrać grę premiową, dzięki czemu Iza, Angelika i Ania R odskoczyły reszcie stawki.

W trzeciej rundzie znakomicie poradziły sobie dwie pary – Angelika w parze z Anetą zdobyły aż 36 IMPów, natomiast Marta grająca z Marcinem 27! Dla Angeliki ten wynik oznaczał umocnienie się na pozycji lidera, a Marta wskoczyła na drugie miejsce. Marcin i Aneta, którzy rywalizowali w środku stawki uplasowali się odpowiednio na 6 i 7 miejscu.

Trzecie miejsce na podium zajęła Iza. Miała nieco słabszą ostatnią rundę, co wykluczyło ją z walki o zwycięstwo, natomiast miejsce na podium i tak jest znakomitym wynikiem!

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla tych, którym udało się wywalczyć puchar! 🙂

Klasyfikację generalną wygrała Ania R przed Martą i Agnieszką. O ile pierwsze miejsce dla Ani było niemal pewne, o tyle walka o podium była niezwykle zacięta do samego końca. Miejsce drugie od trzeciego dzielił zaledwie jeden punkt! Ale to nie wszystko. Dokładnie taka sama różnica była między miejscem trzecim, a czwartym! Angelika, która ostatecznie w letniej klasyfikacji uplasowała się tuż za podium, zrobiła wszystko co się dało na jej miejscu (czyt. wygrała turniej finałowy), jednak Agnieszka kończąc turniej na 9. miejscu wyszła z tej rywalizacji obronną ręką. Natomiast myślę, że z taką formą Angelika jeszcze nieraz coś dołoży do swojej kolekcji pucharów. 🙂

 

r