Przejdź do treści

Marek wygrywa turniej finałowy wiosny!

25 czerwca w krakowskim Parku Jordana rozegraliśmy turniej finałowy wiosny. Był to pierwszy tak ważny turniej od momentu połączenia grup wtorkowej i czwartkowej, co nastąpiło początkiem czerwca. W turnieju wystartowało 15 uczestników, więc frekwencja dopisała. Do gry dołączyła Ela, dzięki czemu czwarty stolik został zapełniony. Panujący tego dnia w Krakowie upał dawał o sobie znać, przez co atmosfera była gorąca już od samego początku. 🙂

W pierwszej rundzie turnieju, pomimo samych częściówkowych rozdań na znaczne prowadzenie wysunął się Andrzej, który na zajęciach pojawił się tego dnia po raz pierwszy. Nie przeszkodziło mu to jednak w bardzo dobrym starcie. Dobrą rundę mieli także Marek S z Anią, którzy zajmowali pozostałe 2 miejsca na podium.

W drugiej było jedno rozdanie, które dość mocno wpłynęło na wyniki. Kasia z Markiem S jako jedyni wylicytowali (i wygrali!) popartyjną końcówkę, przez co zyskali w tym rozdaniu całkiem sporo IMPów. Nic nie mogli na to poradzić siedzący na przeciwnej linii Ania i Marek M, któremu szczęście tego wieczoru zdecydowanie nie dopisywało. Po tej rundzie w turnieju przodował Marek S z wynikiem 98 (!) IMPów. Drugie miejsce zajmowały razem Agnieszka i Kasia – po 22 IMPy, natomiast na 4. ex aequo znajdowali się Angelika, Iza i Agnieszka ze stratą 7 punktów do podium.

Przyszedł czas na decydującą rundę. W 3 z 4 rozgrywanych rozdań jednej parze udało się zagrać i wygrać końcówkę, czego nie udało się powtórzyć na innych stołach. Z jednym z rozdań bardzo ładnie poradziły sobie Kasia z Anią, dzięki czemu zanotowały w nim zysk 20 IMPów. Pozostałe 2 końcówki zostałe zagrane na jednym stole, gdzie mierzyły się ze sobą Iza z Gosią przeciwko Angelice z Martą. Obie pary sprawnie doszły do końcówki w kolor starszy, więc wygrane przez nie rozdania zniwelowały wzajemnie wynik punktowy. Decydujące, trzecie rozdanie na tym stole zostało wygrane 7 IMPami przez Izę z Gosią, które nie były fawortykami w tym spotkaniu. Miały za rywalki zawodniczki, które kilka minut później odbierały puchary za zwycięstwa w klasyfikacjach długofalowych – Marta za klasyfikację czerwcową grupy wtorkowej, natomiast Angelika za 3-miesięczną klasyfikację generalną grupy „czwartkowej”, która już została połączona z wtorkową.

Ostatecznie turniej z dużą wygrał Marek S! Gratulacje!
Drugie miejsce zajęła Agnieszka, a trzecie Andrzej.

Klasyfikacja generalna wiosny (podobnie jak zimy!) padła łupem Angeliki. Wielkie gratulacje! Drugie miejsce zajęła Kasia, a trzecie Ania, które do końca walczyły o to, która z nich będzie wyżej. Kasia, zajmując 4. miejsce w turnieju, obroniła niewielką przewagę, którą miała przed turniejem finałowym. Finiszująca na 7. miejscu Ania i tak była bardzo zadowolona z kolejnego już trofeum do jej brydżowej kolekcji. 🙂

Już w najbliższy wtorek odbędą się kolejne zajęcia. Rozegrany turniej rozpocznie kolejny (letni) cykl turniejów, z którego przeprowadzimy klasyfikację długofalową.